Gm. Telatyn: Dofinansowanie dla jednostek OSP

  • 25.10.2021, 06:43
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Dofinansowanie dla jednostek OSP Fot. UG Telatyn
Trzy jednostki OSP z gminy Telatyn: OSP Telatyn (11 800,00zł.), OSP Nowosiółki (12 000,00zł) i OSP Poturzyn (11 800,00zł.) otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Wyposażenie wozów strażackich w ramach wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich” z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli na wyposażenie wozów strażackich. Celem jest, by zakupiony sprzęt poprawił skuteczność działań ratowniczo – gaśniczych i gotowość operacyjną oraz zapewnił bezpieczeństwo członków biorących w działaniach ratowniczych prowadzonych na rzecz rolników i członków ich rodzin.

W imieniu Prezes KRUS Aleksandry Hadzik symboliczne czeki wręczył poseł pTomasz Zieliński. Podczas spotkania obecni byli także: starosta tomaszowski  Henryk Karwan, sekretarz powiatu Dariusz Czop, Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskiem oraz wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski.

Czeki odebrali przedstawiciele poszczególnych Jednostek OSP z terenu Gminy Telatyn: druhowie Stanisław Kwiecień i Grzegorz Rycko z OSP Poturzyn, druhowie Łukasz Grabczuk i Zbigniew Wrona z OSP Nowosiółki i druhowie Janusz Szewc i Daniel Kotowicz z OSP Telatyn.

Dofinansowanie z KRUS otrzymało 19 jednostek z powiatu tomaszowskiego na łączną kwotę 186 800,00zł.

Strażacy ochotnicy z gminy Telatyn po raz kolejny dziękują Posłowi na Sejm RP gTomaszowi Zielińskiemu za wsparcie i pomoc przy realizacji wszelkich strażackich projektów.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe