Hrubieszów: Dzień aktywnego seniora

  • 22.10.2021, 07:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Dzień aktywnego seniora Do wspólnej zabawy z seniorami włączyli się również najmłodsi hrubieszowianie.
Tegoroczne obchody Dnia Seniora w Hrubieszowie będą zupełnie inne niż wcześniej. Miejska biblioteka wspólnie z HDK-iem przygotuje spotkanie, podczas którego seniorzy będą świętowali bardziej aktywnie i kreatywnie niż do tej pory.

Obchody Dnia Seniora odbędą się 23 października w Hrubieszowskim Domu Kultury. 

 – Chcemy, aby w tym roku wyglądały inaczej. W wielkim skrócie: nie będzie to tylko spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku oraz występy zespołów śpiewaczych. Zaczniemy od prezentacji metod pobudzających i aktywizujących mózg oraz poprawiających pamięć i koncentrację. Zrobimy coś podobnego do dyskusji moderowanej. Podzielimy uczestników na 6 drużyn 6-8 osobowych. Każda otrzyma po 6 pytań. Będą one dotyczyły przede wszystkim tego, co cieszy i podoba się tutejszym seniorom, a także, czego brakuje im najbardziej. Najbardziej istotne odpowiedzi trafią na forum seniorów i będą ważną informacją dla Hrubieszowskiej Rady Seniorów. Planujemy także projekcję filmu pt. "Założę czerwone spodnie” – tłumaczy Jolanta Janiec, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie.   

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZUS  nie nadąży  z  obalaniem spraw  a Sąd  z ich rozpatrywaniem
ZUS nie nadąży z obalaniem spraw a Sąd z ich rozpatrywaniem 23.10.2021, 21:27
I dofinansowanie na studia III wieku

Pozostałe