Majdan Krynicki: Z dożynkowym korodowem

  • 24.08.2016, 09:19 (aktualizacja 24.08.2016, 09:32)
  • roh
Majdan Krynicki: Z dożynkowym korodowem
Marzena Matuszak z Majdanu Krynickiego i Dariusz Rarot z Romanówki nieśli do poświęcenia dożynkowy chleb, podczas gminno-parafialnego święta planów w Majdanie Krynickim.

To właśnie sołectwo Majdan Krynicki było w tym roku gospodarzem dożynek. Po korowodzie dożynkowym, mszy świętej dziękczynnej, poświęcone zostały wieńce dożynkowe, chleb oraz wóz strażacki dla OSP w Majdanie Krynickim.
Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Oceniano 11 wieńców. W kategorii wieniec współczesny wygrał ten przygotowany przez Źwiartowianki, w kategorii wieńców tradycyjnych za najpiękniejszy komisja uznała wieniec gospodarzy dożynek – Majdanu Krynickiego. 

roh

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe