Straciły na sprzedaży online

  • 07.10.2021, 15:14
  • ak
Straciły na sprzedaży online Fot. pixabay.com
Dwie mieszkanki powiatu tomaszowskiego straciły pieniądze sprzedając towary za pośrednictwem popularnego portalu.

23-latka chciała spieniężyć dziecięcy fotelik samochodowy. Zamieściła ofertę w internecie, szybko skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Obiecał zapłacić szybkim przelewem i wysłał kobiecie link. Ona w niego weszła, wpisała dane swojej karty płatniczej, a później zorientowała się, że na jej koncie pieniędzy nie przybyło, tylko zniknęło z niego 680 zł.

Czytaj także: Oszukani na zakupach online

W bardzo podobny sposób oszukana została 37-letnia tomaszowianka. Sprzedawała dziecięce buty. I straciła na tym 3 tys. zł.

– Pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas transakcji internetowych. Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł i przede wszystkim nie udostępniajmy nikomu naszych danych osobowych oraz numerów karty kredytowej, daty jej ważności i numeru CVV. Potencjalnemu kupującemu powinien wystarczyć wyłącznie nasz numer konta bankowego na który dokona przelew za zakupiony przedmiot. Przestrzeganie tych zasad pozwoli uchronić nasze oszczędności przed oszustami – podpowiada Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Czytaj także: Pomagając koleżance oddała pieniądze oszustowi

Czytaj także: Nie klikajcie w te linki!!! Ktoś znów stracił pieniądze

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe