Budżet obywatelski Zamościa. Ludzie chcą Centrum Rozrywki

  • 07.10.2021, 09:00
  • ak
Budżet obywatelski Zamościa. Ludzie chcą Centrum Rozrywki Fot. Archiwum KT
Dom Centralny na Starym Mieście nie doczeka się remontu. Nie powstanie tor rowerowy Pumptrack&Park, nie ma też póki co szans na Zamojską Strefę Aktywności. Za 950 tys. złotych Zamość zrealizuje inne zadanie. Na ulicy Królowej Jadwigi w przyszłym roku budowane będzie Centrum Rozrywki ze strefą trampolin, zewnętrzną kręgielnią, skate parkiem, miejscem do street workoutu i boiskami. Tego chcieli zamościanie biorący udział w głosowaniu na ogólnomiejski projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. 

Na zwycięską propozycję oddano 907 spośród 3811 ważnych głosów. Pozostałe pomysły nawet się do tego wyniku nie zbliżyły. Kolejny na liście był projekt budowy kładki pieszo-rowerowej nad Łabuńką przy ul. Lipskiej, który zdobył 480 głosów.

Konsultacje społeczne związane z budżetem obywatelskim trwały wiele tygodni. Zamościanie mogli wybierać zadania dla poszczególnych osiedli, ale też projekt ogólnomiejski, głosują przez internet, a także podczas osiedlowych zebrań. Ta pierwsza forma była zdecydowanie popularniejsza. Swoje poparcie dla poszczególnych propozycji wyraziło 3657 mieszkańców, którzy oddali łącznie 3386 głosów ważnych. Najaktywniejsi byli ci z os. Powiatowa, najmniej głosów spłynęło z os. Janowice.

W głosowaniu tradycyjnym uczestniczyło ledwie 112 mieszkańców, a głosów ważnych oddali 100. Najliczniejszą reprezentację miało os. Zamoyskiego, najsłabiej wypadło Nowe Miasto.

Ale to nijak nie wpływa na fakt, że na każdym z osiedli w 2022 roku zacznie się realizacja wybranej inwestycji, na którą miasto wykłada 100 tys. zł. Co to będzie?

Na Plantach przeprowadzony zostanie "Remont parkingu w rejonie budynków uL Peowiaków 78, 80, 80A, 80B", na Orzeszkowej-Reymonta "Remont ciągu pieszo-rowerowego na terenach rekreacyjnych, od ulicy Okrzei do ulicy Sadowej". Sporo będzie remontów ulic, na os. Powiatowa ul. Bukowej i Cisowej, na os. Partyzantów ul. Konopnickiej, na Zamczysku ul. Macieja Topornickiego i Piaskowej, na Majdanie bocznej ul. Majdan, na os. Rataja ul. Zygmunta  Klukowskiego, na Nowym Mieście ul. Poprzecznej, na Promyku ul. Kasprowicza i dalszej części Sienkiewicza, zaś na os. Stare Miasto ul. Podleśnej. Na os. Kilińskiego ma być odnowiony parking przy blokach Redutowa 2 i Kilińskiego 42. Plac parkingowy ma też powstać na os. Zamoyskiego. Na św. Piątka wybrano rozbudowę placu zabaw oraz monitoringu przy Szkole Podstawowej nr 6. Na Słonecznym Stoku też postawili na dzieci i tam ma być doposażony i ogrodzony plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 10. Mieszkańcy os. Janowice doczekają się pierwszego etapu kładki nad Łabuńką. Z kolei przy ul. Traugutta na Karolówce ma powstać zbiornik na deszczówkę. 

Łącznie na wszystkie te zadania i zwycięski projekt ogólnomiejski miasto wyda 2 550 000 zł. 

Protokoły z głosowań w załącznikach poniżej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
^_^
^_^ 08.10.2021, 13:53
centrum przesiadkowego tez wczesniej chcieli? :)

Pozostałe