Zamość: Zazieleniło się przy Szóstce

  • 23.09.2021, 08:09
  • ak
Zamość: Zazieleniło się przy Szóstce Fot. SP nr 6 Zamość Nowe drzewka i krzewy sadzili uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Prawie 100 nowych drzewek i krzewów rośnie na placu przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica na ul. Orlej w Zamościu. To efekt kolejnej proekologicznej inicjatywy podjętej przez tę placówkę.

Pierwsza była Zielona Klasa utworzona przy zamojskiej Szóstce jeszcze w czerwcu, przed wakacjami. Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali zielony zakątek z kwietnikami. W sobotę (18 września) przyszedł czas na kolejną odsłonę inicjatywy Zielona Szkoła = Zielona Klasa finansowanego została z budżetu międzynarodowego projektu BEACON, a realizowanego we współpracy z Gemeinschaftsschule im Schulzentrum West w Schwäbisch Hall.

 

Przy SP nr 6 pojawiło się ok. 100 sadzonek drzew i krzewów. Utworzona też została ścieżka sensoryczna, powstała terenowa gra w klasy oraz przygotowano przestrzeń wspierającą ptaki, jeże i pożyteczne owady. 

Tę jesienną pracę uczniów i rodziców wsparli wiceprezydent Zamościa Piotr Zając, przewodniczący Rady Miasta Piotr Błażewicz oraz m.in. przewodniczący Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zamościu Wojciech Adamczyk. Swoją cegiełkę do przedsięwzięcia dołożyła również Castorama Zamość, przekazując materiały potrzebne do realizacji Zielonej Szkoły.

 

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
120% sił  na ogarnięcie  tego
120% sił na ogarnięcie tego 25.09.2021, 20:35
Podać wam link podobnej foty z PRL gdzie ORM-owcy i dygnitarze partyjni pracowali łopatami przy drogach wyrabiając 120% normy do zarobków? Bo wątpię ze ci w garniakach pracują fizycznie a nie do foty sie ustawili jak za PRL. 120 % normy hahhaha i order Lenina hahahha

Pozostałe