Tomaszów Lubelski: Zielone światło dla czynszówek

  • 22.09.2021, 07:12
  • m
Tomaszów Lubelski: Zielone światło dla czynszówek Kiedy ruszy budowa jeszcze nie wiadomo.
Podczas ostatniej sesji (10 września), radni zgodzili się na przystąpienie Tomaszowa Lubelskiego do spółki SIM Lubelskie. Dali też burmistrzowi zgodę na to, by wystąpił do Rządowego Funduszu Mieszkalnictwa z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji. Dzięki temu w mieście na początek wybudowane zostaną dwa bloki, łącznie około 35 mieszkań.

Siedziba spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Lubelskie będzie się mieścić w Kraśniku. Chęć wejścia do spółki, oprócz Tomaszowa Lubelskiego, wyraziło kilkanaście samorządów. To: Janów Lubelski, miasto i gmina wiejska Krasnystaw, Rejowiec Fabryczny, Siennica, Izbica, Leśniowice, gmina wiejska Chełm, Hrubieszów, Włodawa i Opole Lubelskie.

Czytaj także: Będą nowe mieszkania, zbuduje je TBS

Celem spółki będzie budowa, a potem administrowanie dostępnymi cenowo mieszkaniami na wynajem dla osób i rodzin, które nie mają własnego mieszkania w danej miejscowości, dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, ale nie stać ich na kupno mieszkania, bo mają dochody zbyt niskie na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego na normalnych warunkach.

Każdy z samorządów, który przystąpi do SIM przekaże do spółki swój wkład własny – pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa 3 mln zł. Później wniesie aportem działki gruntu, na których będą realizowane inwestycje. W Tomaszowie Lubelskim będą to działki przy ulicy Starozamojskiej.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe