Hrubieszów: Problem z porzuconymi autami

  • 21.09.2021, 07:22
  • par
Hrubieszów: Problem z porzuconymi autami W ciągu roku w powiecie hrubieszowskim usuwa się średnio z dróg i parkingów ponad 11 porzuconych pojazdów.
Średnio 11 pojazdów rocznie usuwanych jest z dróg i parkingów na koszt powiatu hrubieszowskiego, a na parkingach strzeżonych przechowywanych jest blisko 60 takich pojazdów. W pierwszym półroczu br. powiat zapłacił 20 tys. zł za usuwanie porzuconych aut, ich holowanie i parkowanie.

Od przyszłego roku w powiecie hrubieszowskim wzrosną opłaty za usunięcie pozostawionego pojazdu oraz za przechowywanie go na strzeżonym parkingu. Taką uchwałę podjęli podczas ostatniej sesji (9 września) radni. 

Czytaj także: Problem na parkingach. Kto uprzątnie gruchoty?

 Usuwanie takich pojazdów z dróg powiatowych to problem, z którym władze powiatu mierzą się od kilku lat, z różnym skutkiem. W 2019 r. ówczesne władze powiatowe zdecydowały się na obniżkę obowiązujących wcześniej opłat za usuwanie takich pojazdów i ich przechowywanie.

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Administracyjna ściema
Administracyjna ściema 25.09.2021, 21:50
No i co nie wiecie jak to administracyjnie rozwiązać to wynajmę wam płatny parking z dobową stawką ze po tygodniu na mnie te wraki przejdą. Co wy generujecie jakieś długi i co wymyślacie? W tydzień firmę założę i ten złom zbiorę. Ale pewnie konflikty interesów hahahah
Dorobkiewicze  złomowi maja problem
Dorobkiewicze złomowi maja problem 23.09.2021, 20:26
Problem mają ci co chcą zarobić na problemie jak między blokami na oś Basaja, ktoś otworzył parking dla tych złomów. Chcecie to to zabiorę. Tylko załatwcie to administracyjnie.

Pozostałe