Zamość: Co z tym koszeniem?

  • 20.09.2021, 06:57
  • lew
Zamość: Co z tym koszeniem? Fot. L. Wójtowicz Niedługo po tym jak zainteresowaliśmy się sprawą trawniki zostały skoszone
Trzy tygodnie temu napisaliśmy o zarastających chodnikach i poboczach w gm. Zamość, m.in. w Płoskiem i Zawadzie. Po materiale „Buszujący na poboczu” odezwali się mieszkańcy Hetmańskiego Grodu.

Co się dzieje w Zamościu, że zaprzestano dbania o tereny zielone? – to pytanie od naszej czytelniczki, która napisała też: „Od dłuższego czasu mieszkańcy miasta nie zauważyli ekip koszących trawniki, ale za to chwast w tych miejscach jest bardzo widoczny. Czym jest to wywołane: zmianą firmy obsługującej miasto, brakiem takiej firmy, czy może miasto oszczędza na paliwie?”.

Czytaj także: Buszujące trawy w Zawadzie i Płoskiem

Zamościanka wskazuje, że klomby na rondach, trawniki przy ulicach nie były koszone od dłuższego czasu i wyglądają odstraszająco. Podaje przykład wyjazdu z ul. Wierzbowej w Wyszyńskiego.

„Może to kolejna akcja typu eko? Skoro nie pryska się od komarów, żeby nie szkodzić pszczołom, to można też zaprzestać kosić” – konstatuje inny czytelnik.

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe