O co chodzi z kiełbasą z kota? Wyjaśniamy kontrowersyjną ofertę

  • 26.09.2021, 12:06
  • News4Media
O co chodzi z kiełbasą z kota? Wyjaśniamy kontrowersyjną ofertę iStock / screen Facebok "Koci Smakosz - rodzinna masarnia Gawędzcy"
Wśród internautów zawrzało po tym, jak w sieci pojawiła się oferta masarni, produkującej wyroby z kociego mięsa. „W naszym domu mięso z kotów gościło na stole od lat. Była to rodzinna tradycja.” – opisuje „Koci Smakosz”, prezentując swoją ofertę. Do kupienia jest kiełbasa, soczysta polędwiczka , a także delikatnie pieczone filety.

Duże zainteresowanie

Na profilu facebookowym masarni można wyczytać, że jest to rodzinna firma, która początkowo produkowała kocie przetwory jedynie na własne potrzeby, jednak przedsięwzięcie zyskało wielu zwolenników spoza domostwa. Autorzy chwalą się, że zapewniają wiele miejsc pracy, zatrudniając 40 osób. Ubój zwierząt prowadzony na miejscu ma zapewnić czworonogom jak najmniej bolesną śmierć. Zanim przeznaczone zostaną na rzeź, koty karmione są wysokiej jakości pożywieniem. Mają zapewniony też wolny wybieg. Wraz z rozwojem masarni, oferta została wzbogacona niedawno o mięso z rasowych okazów.

„Aktualnie w asortymencie mamy wszelkiego rodzaju wyroby: szynkę wiejską, kruche i delikatne pieczone kocie filety, schab wiejski, pieczeń z kota, pasztet koci, świeżą i soczystą wędzoną polędwiczkę, boczek, ale nie tylko. Ciekawą propozycję stanowią również przepyszne kiełbasy wiejskie podsuszane oraz kabanosy. Istnieje też możliwość zakupienia całego zabitego kota. Mamy przetwory premium , kotów rasowych oraz tańsze z dachowców (…).” – czytamy kontrowersyjną reklamę.

Udany performance

Część internautów odwiedzających „masarnię Gawędzkich” wzięła do siebie publikowane słowa. Pojawiły się obraźliwe i złośliwe komentarze, padła nawet groźba, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury. Na szczęście wszystkie obawy miłośników kotów okazują się być bezzasadnymi. W rzeczywistości masarnia „Koci Smakosz” nie istnieje. Strona została stworzona przez grupę wegan, którzy chcieli pokazać mięsożercom, że cierpienie zwierząt hodowanych z przeznaczeniem na rzeź nie różni się niczym od tego, które odczuwają domowi pupile.

„Dlaczego czujesz się źle na myśl o jedzeniu kociego mięsa jednocześnie jedząc części ciała innych zwierząt np. świni? Dlaczego korzystasz z produktów, które powodują ich cierpienie? Jeśli zastanawiasz się, co łączy kota i zwierzęta ,takie jak świnie, krowy, kury, to fakt ,ze żadne z nich nie chce być wykorzystywane i zabijane. Nie ma humanitarnego/bezbolesnego sposobu na odebranie życia.” - wyjaśniają organizatorzy akcji na Instagramie, do którego kierują wszystkich użytkowników Facebooka.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ebana  korporacja  nie wie  czym zarządza
Ebana korporacja nie wie czym zarządza 27.09.2021, 22:42
Już niektórym odpiedala jak V 12 jeżdzą , latają odrzutowcem , a pierdy i wyziewy byków im klimat psyją bo metan to produkuje. Przecież to chore wymysły piedolonych właścicieli tych farm.
Piepszone krporacje
Piepszone krporacje 27.09.2021, 22:51
Ścierwojady chcą ograniczac produkcje żywnści na koszt swoich lotów na wyspy i miejsca wypoczynku hahahah. Pied....le to niech dziady spadają tymi samolotami i odczują zmiany klimatu . Banda gnoi trzyma 90% światowego kapitału a reszta tonie w biedzie . Niech Ebana UE przyjmuje z Białorusi uchodzców jak unia chce mieszania krwi jak kiedys kraje Skandynawskie
Dziwna sprawa  z człowiekiem ścierwojadem
Dziwna sprawa z człowiekiem ścierwojadem 27.09.2021, 22:37
Kiedyś była kiełbasa cygańska i znikneła jak wybuchła afera ze psy znikają. Ale była dobra. Mięsko z kota podobno jak mloda cielęcina. To w czym widzicie problem ścierworzercy jak i cielęcine i wieprzowine zjecie? To kota nie zjecie? Od 1000 lat ludzie trzymają take coś jak psy koty króliki czy nutrie zeby ubić i zjeść jak bedzie głód. Ebani nwm jak was nazwac bo i święci jedli zwierzęta !!!! to jak chcecigandzi musicie miec taką jazdee sie rastafarianie nazwac ?
korporacja
korporacja 27.09.2021, 22:43
Zapytajcie w grupie Bildenberg czym władają te ścierfa

Pozostałe