Pożar domu w Sitańcu. Potrzebna pomoc

  • 17.09.2021, 10:00
  • ak
Pożar domu w Sitańcu. Potrzebna pomoc Fot. zrzutka.pl Zniszczone zostało wszystko, co znajdowało się w garażu, ale również elewacja budynku i wszystkie instalacje.
Nie stracili dachu nad głową, ale w wyniku pożaru dom rodziny z Sitańca został zniszczony. Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom.

Do pożaru doszło przed tygodniem, w piątek, 10 września. Ogień pojawił się w garażu murowanego budynku, w którym mieszkają rodzice z dwójką dzieci w wieku 6 i 14 lat. W wyniku samozapłonu instalacji elektrycznej spaliło się całe pomieszczenie i znajdujące się w nim sprzęty, m.in. lodówka, kosiarki i piły, ale nie tylko.

– Pożar wywołał awarię instalacji elektrycznej, wodociągowej oraz grzewczej. Ogień wydostał się z garażu i doszedł aż na pierwsze piętro, wskutek czego w dwóch pomieszczeniach pękły szyby w oknach, ocieplenie budynku zostało stopione a konstrukcja rozgrzała się tak mocno powodując pęknięcia ścian w pokojach – opisuje zdarzenie Krzysztof Kwiatkowski, najstarszy z rodzeństwa, który postanowił pomóc rodzicom oraz siostrze i bratu mieszkającym w Sitańcu.

Dodaje, że jego rodzina, w skutek pożaru znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W domu nie ma prądu, ogrzewania, a nawet bieżącej wody. – Zbliża się zima i mrozy, sam zakup nowego pieca wyniesie nas ponad 6 tysięcy. Jako syn i jako brat proszę o wsparcie, nie poradzimy sobie bez waszej pomocy – apeluje pan Krzysztof.

W tej chwili dla jego najbliższych liczy się każda złotówka. Każda, nawet najmniejsza wpłata jest bezcenna. Pieniądze można wpłacać poprzez portal zrzutka.pl.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe