Zamość: Uwaga, kasztany! Nietypowy znak drogowy

  • 17.09.2021, 12:00
  • ak
Zamość: Uwaga, kasztany! Nietypowy znak drogowy Fot. A. Szewc Ostrzeżenia ostrzeżeniami, a kierowcy i tak parkują tutaj swoje auta.
Zdarzało się, że właściciele aut żądali odszkodowań, bo spadające z drzew kasztany niszczyły pojazdy. W Zamościu, w miejscu, gdzie do takich sytuacji może dochodzić, stanął więc specjalny znak ostrzegawczy.

Chodzi o parking na tyłach Zamojskiego Domu Kultury, przy ogródku jordanowskim na ul. Kiepury. Kasztanowców rośnie tam bardzo wiele, od lat. Nikogo więc dziwić nie powinno, że gdy kasztany dojrzeją, to spadają z drzew na dół. A jednak zdarzało się w przeszłości, że właściciele zniszczonych aut występowali o odszkodowania.

– Tak było jesienią 2019 i także w ubiegłym roku. Żadna z tych osób jednak wypłaty nie otrzymała – mówi Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

Zapewnia, że znak ostrzegający o spadających kasztanach nie został umieszczony po to, by miasto pozbyło się odpowiedzialności. – Bo to i tak nie miasto, ale ubezpieczyciel za ewentualne uszkodzenia by płacił. Postanowiliśmy jednak wszystkich zmotoryzowanych ostrzec,, by oszczędzić im niepotrzebnych nerwów i ewentualnych wydatków – tłumaczy Nowak.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe