Zamość: Dom kultury w remoncie. Czas na elewację

  • 20.09.2021, 07:00
  • ak
Zamość: Dom kultury w remoncie. Czas na elewację Fot. A. Szewc
Niedawno oficjalnie otwarto salę widowiskową, ale to nie oznacza końca prac remontowych w Zamojskim Domu Kultury. Teraz ekipy budowlańców wzięły się za odnowienie elewacji budynku.

Wygląd frontowej ściany ZDK nie zmieni się w sposób zasadniczy, ale na pewno obiekt będzie prezentował się lepiej, niż dotychczas, zwłaszcza, że jest już dość wiekowy (powstał w latach 60. XX wieku). 

Od wielu miesięcy modernizację prowadzono wewnątrz, czego efektem jest nowoczesna sala widowiskowa, której inauguracja odbyła się na początku września. Teraz rozpoczęły się zaś intensywne prace na zewnątrz. Całość zostanie ocieplona i zyska nową elewację. W planach jest także wymiana okien z parapetami, przebudowa schodów przy głównym wejściu wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Na balkonach będą wymieniane posadzki, a wokół budynku powstaną opaski odwodnieniowe.

Inwestycję realizuje firma ZT INVEST Zbigniew Tarłowski z Sitańca. Koszt prac to ponad 7,2 mln zł. Wszystko, zgodnie z umową, powinno być gotowe do końca listopada tego roku. 

Czy remont nie utrudni funkcjonowania placówki? – Póki co, główne wejście jest otwarte. Nawet jeśli na którymś etapie to się zmieni, to mamy jeszcze inne klatki schodowe, m.in. od strony zachodniej, północnej. Poradzimy sobie na pewno – usłyszeliśmy w ZDK.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe