Orlen tomaszowskim strażakom

  • 18.09.2021, 08:09
  • wd
Orlen tomaszowskim strażakom
Siedem jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu tomaszowskiego dostanie pieniądze w ramach programu "ORLEN dla strażaków". Strażacy przeznaczą je na doposażenie jednostek.

Niektórym jednostkom poszczęściło się po raz drugi. W ubiegłym roku wnioski do tego programu składali i dostali pieniądze m.in. strażacy z Telatyna i Nowosiółek. W tym roku znowu organizatorzy uznali, że należy ich wesprzeć finansowo.

Strażacy z Telatyna dostaną 9 tys. zł.

 – Kupimy kamerę termowizyjną albo wyposażenie osobiste strażaków. Jeszcze rozmawiamy co jest pilniejszą potrzebą – mówi Jacek Nowosadowski, naczelnik OSP Telatyn. Dodaje, że cieszy się, bo jego jednostka dostała dofinansowanie takie, o jakie wnioskowała. 

OSP Nowosiółki w kwestii zakupów mają mały dylemat. 

 – Jeszcze się zastanawiamy co kupić, bo 9 tys. to nie jest kwota o jaką wnioskowaliśmy. To było 19 tys. zł. Ale na pewno dobrze spożytkujemy te pieniądze – tłumaczy prezes tej jednostki Jacek Grela. OSP Nowosiółki chciała kupić agregat prądotwórczy, dwa komplety ubrań do akcji pożarniczych (trudnopalne) i detektor prądu przemiennego. 

 – Wszystko by się przydało, agregat mamy już wysłużony, ubrania też - dodaje prezes i mówi, że choć ma teraz pewien kłopot, to i tak się cieszy.  – Nie liczyliśmy, że dostaniemy dofinansowanie, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z każdych pieniędzy. 

Darowizna od PKN ORLEN i Fundacji ORLEN trafi też do: OSP Majdan Krynicki – 7 000 zł, OSP Zadnoga – 10 000 zł, OSP Majdan Górny – 7 000 zł, OSP Ruda Żurawiecka – 12 000 zł i OSP Tarnawatka – 7 000 zł. 

 Fundacja oraz fundator PKN ORLEN przekazuje darowiznę jednostkom z całej Polski. Środki finansowe są przeznaczone na zakup sprzętu dla zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnych. W tym roku do podziału była pula 2 mln zł. Łącznie, w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 12 milionów złotych.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe