Lubelskie podziękowało za plony (ZDJĘCIA)

  • 14.09.2021, 12:30
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Lubelskie podziękowało za plony (ZDJĘCIA)
W niedzielę, 12 września, w Lubyczy Królewskiej odbyły się dożynki wojewódzkie. Starostowie tradycyjnie przekazali chleb na ręce marszałka, w barwnym korowodzie wieńce ze zbóż i kwiatów zaprezentowały wszystkie gminy, zebrani uczcili koniec żniw i podziękowali Bogu za plony. Na koniec była wspaniała zabawa z góralami – braćmi Pawłem i Łukaszem Golcami.

Tegoroczne wojewódzkie święto plonów będzie przez mieszkańców Lubyczy Królewskiej i całego powiatu tomaszowskiego długo wspominane. Bo po raz pierwszy dożynki o takiej randze odbyły się tutaj.

Przyjechało wielu znamienitych gości: wicepremier Jacek  Sasin, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa, wojewoda lubelski Lech Sprawka, ks. bp Marian Rojek, posłowie na sejm RP Sławomir Zawiślak i Tomasz Zieliński, włodarze miast i gmin, radni i wiele innych osób. Impreza, której organizatorem był Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego, została przygotowana z rozmachem.

Zadbano o najdrobniejsze szczegóły. Udzielali się strażacy z okolic, rolnicy, gospodynie zrzeszone w kołach gospodyń, pracownicy Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub. i Urzędu Miasta i Gminy w Lubyczy Królewskiej. Przybyłych na uroczystości kierowali strażacy, choć trudno było się zgubić, bo ustawionych zostało sporo witaczy i znaków. Po drodze można było podziwiać mnóstwo dekoracji ze słomy.

Dłuższa relacja z wojewódzkich dożynek w dzisiejszym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Wioletta Dudek-Ruszel

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe