Hrubieszów: Radny Ożóg do zwolnienia

  • 14.09.2021, 06:48
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Radny Ożóg do zwolnienia Dyrektor Alicja Jarosińska: Tomasza Ożoga nie ma w pracy. Nie wiem, co się z nim dzieje. Na pewno nie korzysta z urlopu. A w systemie zusowskim nie ma jego zwolnienia lekarskiego.
Dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie Alicja Jarosińska, zamierza zwolnić z pracy radnego Tomasza Ożoga i zlikwidować jego stanowisko. Twierdzi, że Ożóg nie kontaktuje się z nią w sprawie swojej nieobecności w pracy, a na dodatek publicznie obraża ją w mediach społecznościowych. Radny odpiera: "To są kłamstwa, o oszustwie i przekroczeniu uprawnień zawiadomię prokuraturę".

20 sierpnia Alicja Jarosińska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie złożyła wniosek o wyrażenie zgody Rady Powiatu na rozwiązanie umowy o pracę z radnym powiatowym Tomaszem Ożogiem, który pod koniec lutego został zatrudniony w SPZOZ na stanowisku pełnomocnika ds. jakości świadczeń pozaszpitalnych. Pracę rozpoczął 1 marca. Umowę o pracę na czas nieokreślony zawarł z nim poprzedni dyrektor SPZOZ Dariusz Gałecki.

Obrażać się nie pozwolę

Alicja Jarosińska podczas obrad rady powiatu (9 września) stwierdziła, że przeanalizowała regulamin organizacyjny SPZOZ w Hrubieszowie i nie znalazła w nim stanowiska pracy „pełnomocnik ds. jakości świadczeń pozaszpitalnych".

 – Obowiązki przypisane temu stanowisku w większości wykonywane są przez innych pracowników, przewidzianych w strukturze organizacyjnej SPZOZ w Hrubieszowie. Co ważne, stanowisko, na którym zatrudniono radnego generuje wysokie koszty wynagrodzenia. Wobec braku potrzeb istnienia tego stanowiska, jak też trudnej sytuacji finansowej SPZOZ, uzasadniona jest jego likwidacja – uważa Alicja Jarosińska.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
joseph
joseph 21.09.2021, 19:44
OŻÓG semper fidelis przecież!
urodzony samiec alfa
urodzony samiec alfa 16.09.2021, 21:23
Ludzie widzą na oczy mafia urzędnicza wygryza się. Bo Czerwiki chcą synalków wsadzić czy coś bo kiosk nie przynosi dochodów . Ściema i mafia urzędnicza, jak zawsze. Wezmą do pracy kogoś z 3 letnim stażem a staż po szkole roczny możliwy. Mafia i nic więcej. Gryźcie się płoszajki i inne a ja sie pośmieje z waszej walki o stołki . Pan Ożog pewnie nie urodzony do pracy fizycznej. On jak inni z urodzenia jest intelektualistą i kierownikiem ha. Kiedyś żony komunistów mówiły ze ich mąż z wykształcenia jest kierownikiem ha. To samo teraz.
Olo
Olo 14.09.2021, 14:41
Kiedy w końcu ludzie przejrzą na oczy. Zatrudniamy bo jest nam potrzebny do głosowania, jest " z nami". Zwalniamy bo jest nam już nie potrzebny jest " politycznym wrogiem" . Nie miał bym absolutnie żadnych zastrzeżeń jeżeli było by to robione za prywatne pieniądze. Ale za publiczne to takie postępowanie powinno być karane nie tyle społecznie co karnie. Publiczne znaczy niczyje!!!! Z takim podejściem to my niczego normalnego nie zbudujemy. To już nie jest polityka.
To pajdokracja i to w najlepszym wydaniu.
To
To 14.09.2021, 15:02
Ożóg to jakaś pacynka POlityczna, klakieruje za kasę na postronku.
Iza
Iza 14.09.2021, 14:46
Komentarz roku!!!!!!!!!!!
WOW
WOW 14.09.2021, 07:27
Wszędzie go wykopali na bruk,a tak mieszał krzyczał podmawiał,koalicję rozwalał i postronki się pourywały.Kto teraz bidule przyjmie ten prokuratorem będzie straszony.

Pozostałe