Radny Tomasz Ożóg straci pracę w szpitalu?

  • 12.09.2021, 11:38
  • wd
Radny Tomasz Ożóg straci pracę w szpitalu?
Radni powiatowi większością głosów podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy przez SP ZOZ w Hrubieszowie z radnym Tomaszem Ożogiem.

Na sesji, która odbyła się 9 września, Rada Powiatu w Hrubieszowie większością głosów podjęła uchwałę o wyrażeniu zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Tomaszem Ożogiem, nawiązanego z pracodawcą – Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

Za podjęciem uchwały było 11 radnych, przeciwko głosowało 2, również 2 wstrzymało się od głosu.

Radny jest zatrudniony w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, na stanowisku pełnomocnika ds. jakości świadczeń pozaszpitalnych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. 

W uzasadnieniu do podjętej uchwały napisano m.in.: 

"(...) Zdaniem pracodawcy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie reprezentowanego przez p.o. Dyrektora podstawą rozwiązania umowy o prace za wypowiedzeniem jest art. 30 § 1 pkt 2 kodeksu pracy w związku z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2018 r., z późn. zm.) zaś przyczyną jest likwidacja w strukturze organizacyjnej SP ZOZ w Hrubieszowie stanowiska pracy – Pełnomocnika ds. jakości świadczeń pozaszpitalnych.

Pracodawca po przeanalizowaniu struktury organizacyjnej SP ZOZ w Hrubieszowie ustalił, że w strukturze tej nie znajduje się stanowisko pracy „Pełnomocnika ds. jakości świadczeń pozaszpitalnych. ”Oznacza to że obowiązujący w SP ZOZ w Hrubieszowie Regulamin Organizacyjny, który określa strukturę organizacyjną podmiotu leczniczego w podziale na zakłady lecznicze, jednostki organizacyjne, komórki organizacyjne, samodzielne stanowiska pracy, nie zawiera stanowiska „Pełnomocnik ds. jakości świadczeń pozaszpitalnych. (...)”.

 

­

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franz Kafka
Franz Kafka 12.09.2021, 16:52
Może ten facet w końcu zrozumie z jakimi osobami zawarł ten diabelski pakt, tylko i wyłącznie dla własnych partykularnych interesów. Przecież tego stołka nie wymyślił dyrektor Gałecki. To wydumane stanowisko zostało utworzone za zgodą pani Starosty i Zarządu Powiatu jako rekompensata za poparcie w głosowaniach podczas sesji w czerwcu 2020 r. przeciwko ówczesnej pani Staroście oraz pozostałym koalicjantom. Jaki los jest przewrotny, teraz ci sami, których wówczas poparł pozbawili go bez mrugnięcia okiem stanowiska członka zarządu i stanowiska w szpitalu. Mam nadzieję, że również wyborcy zauważą, że ten gość nie ma za grosz honoru i podziękują mu przy urnie. Niech nie myśli sobie, że podobnie jak przed wyborami w 2018 r. ponownie jako kronikarz vel Kowalski omami mieszkańców swoimi felietonami na temat tego, co wydarzyło się w sprawie nielegalnych kopalni piasku, czy też wysypiska śmieci w Strzyżowie. Niedługo minie 3 lata od jego kariery jako radnego, i co?? Nawet nie podjął się wyjaśnienia tych afer, a miał ku temu okazję. Ale skoro poparło się osoby odpowiedzialne za ten syf, to trudno było im się przeciwstawić. Wstyd, wstyd, wstyd. Tylko czy ten człowiek zna takie słowa, jak wstyd czy honor??
Antyfan ukladow
Antyfan ukladow 12.09.2021, 15:50
A co dzieje się ze sprawą zatrudnienia Zająca w PUP-ie? Sprawa trafiła do prokuratury i jakoś cicho się zrobiło a tymczasem Zając wskoczył na kierowniczy stołek degradując żonę chrzestnego.
Gdzie był
Gdzie był 12.09.2021, 12:14
Tam AUT. Na stołku z kapelusza wymyślonego przez Gałeckiego też wypad.Czas zająć się nielegalnym śmietniskiem do czego został powołany, bo i tam usuną członka.

Pozostałe