Na co należy zwrócić uwagę przed dokonaniem międzynarodowego przekazu pieniężnego

  • 14.09.2021, 06:00
  • Artykuł biznesowy
Na co należy zwrócić uwagę przed dokonaniem międzynarodowego przekazu…
Kiedy ty lub ktoś z twoich bliskich mieszka za granicą, międzynarodowe przekazy pieniężne mogą pomóc wam wspierać się finansowo lub wyrażać troskę i pamięć poprzez wysyłanie prezentów pieniężnych na urodziny czy z innych okazji. Jednak jest tak wiele firm oferujących usługi transferowe, że czasami trudno jest wybrać najodpowiedniejszą. Właściwie jest pięć głównych elementów, na które należy zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Bez względu na to, gdzie jesteśmy, zawsze życzymy jak najlepiej tym, na których nam zależy. Czasami jest ciężko, gdy niemożliwy jest kontakt fizyczny lub wspólnie świętowanie. Jednak zawsze możemy wyrazić naszą pamięć, wysyłając prezenty pieniężne. Jeśli chcesz przesłać pieniądze, ale nie jesteś pewien, jak to działa, pamiętaj o następujących pięciu rzeczach. Pozwoli ci to jasno określić, jakiej usługi potrzebujesz.

Sposoby na przesłanie pieniędzy za granicę

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić, jaki jest najwygodniejszy dla ciebie sposób przesyłania pieniędzy za granicę. Międzynarodowy przekaz pieniężny może być dokonany online, za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub osobiście - w placówce firmy pośredniczącej. Oczywiście, możesz potrzebować kilku opcji transferu, dlatego sprawdź, czy dana firma oferuje je wszystkie. Aby było to jeszcze bardziej zrozumiałe, przejrzyjmy każdej z nich.

Przekaz pieniędzy online lub przez aplikację mobilną to najlepszy wybór, jeśli szukasz wygody. Umożliwia to przelew za granicę praktycznie z dowolnego miejsca. Na przykład, jeśli będąc na wakacjach za granicą przypomni ci się, że twój przyjaciel właśnie ma urodziny, to możesz mu wysłać jakąś kwotę w prezencie. Po prostu otwórz aplikację mobilną lub stronę internetową, wypełnij wymagane informacje o odbiorcy i prezent pieniężny już jest w drodze. Co więcej, niektóre międzynarodowe firmy zajmujące się przelewami mają swoje przedstawicielstwa na całym świecie. Dlatego, jeśli chcesz załatwić wszystko osobiście, poszukaj firmy, która ma przedstawicielstwo najbliżej ciebie.

Sposoby na otrzymywanie pieniędzy z zagranicy

Międzynarodowy przekaz pieniężny dotyczy nie tylko nadawcy, ale i odbiorcy. Aby zapewnić wygodę również temu drugiemu, firmy oferują kilka opcji odbioru pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, międzynarodowi pośrednicy zajmujący się przelewami oferują trzy metody: wysyłanie pieniędzy na konto bankowe odbiorcy, do jego portfela mobilnego lub w gotówce. Jeśli odbiorca nie posiada konta bankowego, pieniądze można przesłać na jego portfel mobilny lub w gotówce. Pamiętaj jednak, że wysyłając pieniądze do portfela mobilnego odbiorcy, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty stron trzecich.

Oczywiście, każda z tych metod wymaga innych informacji. Na przykład, jeśli chcesz przelać pieniądze na konto bankowe danej osoby, upewnij się, że znasz nazwę banku, z którego korzysta oraz numer konta bankowego. Aby przelać pieniądze na portfel mobilny, konieczne jest podanie numeru telefonu, do którego portfel mobilny jest podłączony. Jeśli zdecydujesz się wysłać gotówkę, podaj pełny adres domowy odbiorcy i wybierz agenturę najbliżej jego miejsca zamieszkania.

Jak długo trwają międzynarodowe przekazy pieniężne?

Kolejną ważną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest czas potrzebny na dotarcie przelewu do odbiorcy. Ogólnie rzecz biorąc, międzynarodowy przekaz pieniężny w kilka minut jest możliwy tylko wtedy, gdy przesyłasz gotówkę. Dlatego jeśli zdecydujesz się przelać pieniądze na konto bankowe, zwróć uwagę na godziny pracy banków oraz dni świąteczne w danym kraju. Jeśli przelewasz pieniądze, gdy bank jest zamknięty, transfer może potrwać dłużej niż zwykle.

Limity międzynarodowych przekazów pieniężnych

Prezent pieniężny dla bliskich to nie jedyny powód, dla którego ludzie korzystają z międzynarodowych usług przekazów pieniężnych. Pieniądze do innego kraju wysyłane są też, aby wesprzeć finansowo rodzinę lub przyjaciela, opłacić studia dla dzieci lub w razie nagłych wypadków. Czasami może być konieczne przesłanie większej kwoty. Warto wiedzieć, że każda międzynarodowa firma pośrednicząca ma limity transferowe, których nie można przekroczyć. Niektóre firmy mogą ustalić limit na jeden lub trzy dni, a inne na miesiąc. Zwróć uwagę, czy może niektóre firmy oferują klientom możliwość przekroczenia limitu. Na przykład, mogą zezwolić na przelew dowolnej kwoty w gotówce, po podaniu dodatkowych informacji o przyczynie przelewu.

Rzetelność firm przesyłających pieniądze za granicę

Ostatnim aspektem jest wiarygodność strony pośredniczącej. Nikt nie chce stracić pieniędzy ani narazić się na sprzeniewierzenie prywatnych danych. Czasami ataki złodziei cybernetycznych mogą przestraszyć do tego stopnia, że nie chce się niczego kupować online. Nie należy się jednak obawiać wszystkiego, co związane z usługami online. Przed wykonaniem przelewu międzynarodowego należy sprawdzić trzy główne rzeczy. Pierwszym jest certyfikat SSL. Witryny z zainstalowanym SSL zapewniają, że nikt nie może włamać się do witryny i ukraść prywatnych danych klientów i firmy. Jeśli widzisz litery https: // na początku domeny strony, certyfikat SSL jest zainstalowany i witryna jest bezpieczna w użyciu. Kolejna sprawa, to czy firma posiada politykę prywatności. Polityka prywatności oznacza, że firma przestrzega podstawowych przepisów i ustaw dotyczących bezpieczeństwa danych. Na koniec sprawdź, czy witryna zawiera prawidłowe kontakty firmowe. Jeśli widzisz tam dziwny adres biura lub nieprawidłowe numery telefonów, lepiej nie korzystać z jej usług.

Pamiętaj o tych aspektach, jeśli chcesz wybrać usługę, która spełni twoje wymagania. Zwróć uwagę na metody wysyłania i odbierania pieniędzy, jak długo trwa przelew międzynarodowy, jakie są ograniczenia w przekazywaniu pieniędzy i na koniec wybierz rzetelną firmę, która pozwoli ci cieszyć się łatwym i szybkim przelewem z każdego zakątka świata.

Artykuł biznesowy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe