Między fasolą pocisk artyleryjski

  • 09.09.2021, 09:39
  • wd
Między fasolą pocisk artyleryjski
Pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej odnaleziono wczoraj w Moniatyczach (gmina Hrubieszów). O znalezisku poinformował policjantów rolnik, który wykopał przedmiot podczas pracy na polu fasoli. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem do niewybuchu osób postronnych.

- Trwają wzmożone prace polowe. Przy tej okazji należy przypomnieć o zachowaniu ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów, które pomimo, że tkwią w ziemi od wielu lat, mogą być nadal bardzo niebezpieczne - przypomina aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

7 września policjanci zostali poinformowani przez jednego z rolników z gminy Hrubieszów, że podczas prac polowych, na polu fasoli natknął się on na tego typu znalezisko.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów. Na miejsce skierowano funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej hrubieszowskiej komendy, a następnie wezwano partol minerski z Chełma.

Niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. 

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca  bombowca
kierowca bombowca 10.09.2021, 21:39
Wy teraz łuskę zobaczycie ze szrapnela po 1 Wojnie to wzywacie speców saperów. A spec przyjedzie nie wie co to i skąd to ale wysadzi bo mu za to płacą. Jak spektakularne będzie to w TVP pokażą.
a
a 10.09.2021, 21:22
Kupie to jako pasjonat, więcej się na tym znam niż wy z zamiłowania i ten trotyl co dołożą saperzy dla wysadzenia tego.
ślusarz  amator
ślusarz amator 10.09.2021, 21:17
Wystrzelony bo kryzy ma na pierścieniu widzę

Pozostałe