Łukowa: Sukces! Wyśpiewały 1. miejsce w Kazimierzu

  • 02.09.2021, 09:00
  • wd
Łukowa: Sukces! Wyśpiewały 1. miejsce w Kazimierzu GOK Łukowa
Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej zdobył pierwsze miejsce podczas 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Panie zaśpiewały pradawne łukowskie pieśni weselne „Niech będzie pochwalonyj”, „Oj, przeleciał sokół” i „Ni ja z tobo pasła, ni ja z tobo rosła”.

Jurorom konkursu spodobało się wykonanie pieśni weselnych i ogólny wyraz artystyczny. 

5 i 6 września Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV znowu zaprezentuje swój repertuar. Ma wystąpić na jednej z najnowocześniejszych w Europie oper, Operze Szczecińskiej podczas VII Turnieju Muzyków Prawdziwych. 

W skład zespołu Z Łukowej IV wchodzą: Danuta Dzikoń, Maria Herda, Halina Kowalik, Marzanna Kuśmierz, Józefa Szewczyk, Stanisława Szostak. Kierownikiem jest Lidia Dudeczka

Powiat biłgorajski miał więcej reprzentantek, które podbiły serca jury festiwalu. Z prestiżową II nagrodą wróciły też z Kazimierza Cecylia Zygmunt z Milenką Jargieło, które występowały w kategorii Mistrz – Uczeń.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe