W sobotę na Rynku Wielkim poleje się wino

  • 02.09.2021, 11:30
  • wd
W sobotę na Rynku Wielkim poleje się wino Rok temu pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością.
Druga edycja Festiwalu Win Polskich i Smaków Regionalnych „W poszukiwaniu prawdziwego smaku” już w sobotę 4 września w Zamościu. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Winiarnie Zamojskie, Miasto Zamość, AMBRA Brands Sp. z o.o. i Centrum Wina.

Organizatorzy zapowiadają m.in. degustację win i potraw regionalnych. W Laboratorium Smaku i Zapachu będzie można sprawdzić nie tylko to, jak wino smakuje, ale również jak pachnie. 
Festiwal rozpocznie się o godz. 10 na Rynku Wielkim w Zamościu. Impreza zakończy się plenerowym koncertem symfonicznym.

Wstęp jest bezpłatny. 

"Działająca od jesieni 2019 roku Fundacja Winiarnie Zamojskie, której prezesem jest Wioletta Wilkos, za cel obrała sobie przede wszystkim promowanie oraz wspieranie polskich winiarzy i, szeroko pojętego polskiego winiarstwa. Fundacja pomaga w bardzo dużym zakresie: prawnym, w poszukiwaniu funduszy, prowadzenia samej winiarni czy sposobu produkcji. Ubiegły rok był dla polskich winiarzy bardzo trudny: zamrożenie gospodarki, kolejne lockdowny, brak możliwości korzystania z restauracji czy barów przez wiele miesięcy, dotkliwie wpłynął na funkcjonowanie polskich winnic. Należy pamiętać, że mimo dynamicznego rozwoju tego sektora, lokalne wyroby winiarskie wciąż dostępne są głównie w restauracjach, specjalistycznych sklepach czy gospodarstwach agroturystycznych" (ambra.com.pl).

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Drukarz  bloczków  mandatowych hahaha
Drukarz bloczków mandatowych hahaha 25.09.2021, 20:42
No to Policja nadrukuje druczków za picie w miejscu publicznym. Bo na zadupiach miasta zarabiają na mandatach to tam będą mieli żniwa. Premia pewnie dla kom woj i głównego będzie za rekordowe zyski.

Pozostałe