Zamość: Nowe, bezpłatne studia magisterskie w UPZ. To bezpieczeństwo narodowe

  • 24.08.2021, 12:27
  • Materiał nadesłany
Zamość: Nowe, bezpłatne studia magisterskie w UPZ. To bezpieczeństwo narodowe Fot. UPZ
Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki pozwolenie na utworzenie studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Studia magisterskie na tym kierunku będą odbywać się zarówno w formie stacjonarnej, jak również niestacjonarnej. Podobnie jak w przypadku innych kierunków w UPZ, studia stacjonarne są bezpłatne. To drugi, po pielęgniarstwie kierunek studiów w Uczelni Państwowej w Zamościu, który pozwoli studentom uzyskać tytuł magistra.

Studia magisterskie w UPZ pozwolą kontynuować naukę blisko miejsca zamieszkania absolwentom studiów licencjackich tej uczelni oraz innych szkół wyższych. Dzięki temu absolwenci studiów pierwszego stopnia nie będą musieli wyjeżdżać do innych miast, aby zdobyć tytuł magistra.

- Uruchomienie studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe jest momentem długo oczekiwanym przez społeczność akademicką. Ukończenie studiów magisterskich umożliwi absolwentom podjęcie pracy, przede wszystkim w instytucjach, strukturach i organizacjach z zakresu bezpieczeństwa narodowego, założenie własnej działalności lub dalsze kształcenie. Studenci otrzymają odpowiedni zasób wiedzy, kompetencji i umiejętności. Utworzenie studiów II stopnia jest również powiązane z potrzebami rynku pracy i oczekiwaniami społeczności lokalnej. Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica za najważniejsze uważa świadczenie usług dydaktycznych, nastawionych na potrzeby otoczenia, mając również na uwadze rozwój Zamościa i regionu – mówi dr Łukasz Potocki, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego Uczelni Państwowej w Zamościu.

Warto zaznaczyć, że Uczelnia posiada profesjonalną kadrę wykładowców oraz ciekawy i atrakcyjny program studiów, który pozwala absolwentom kierunku bezpieczeństwo narodowe praktycznie przygotować się do przyszłego zawodu. Zajęcia z surwiwalu, wizyty w placówkach i komendach służb mundurowych czy centrach zarządzania kryzysowego – to tylko część programu realizowanego przez studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe. Do dyspozycji wykładowców i studentów jest nowoczesna pracownia bezpieczeństwa narodowego, wyposażona m.in. w symulator strzelnicy laserowej. Chętni, pierwsze doświadczenia w służbach mundurowych mogą uzyskać poprzez odbycie szkolenia w ramach projektu Legia Akademicka Ministerstwa Obrony Narodowej, realizowanego przez UPZ.

Oprócz kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe (licencjackie i magisterskie), Uczelnia Państwowa w Zamościu oferuje także studia na kierunku pielęgniarstwo (licencjackie i magisterskie), jak również studia inżynierskie: mechanika i budowa maszyn oraz logistyka, a także studia licencjackie: filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, turystyka i rekreacja.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jagoda
Jagoda 25.08.2021, 10:28
Jest to jakiś krok do przodu dla uczelni. Dobrze, że na WUMED mamy więcej możliwości. Obecnie studiuję fizjoterapię i mam związane z tym kierunkiem poważne plany i nie wyobrażam sobie, że musiałabym po licencjacie zmieniać uczelnię i aklimatyzować się od początku. Za dużo stresu dla takiego introwertyka jak ja.

Pozostałe