Dożynkowe święto i 600 lat Sitna

  • 24.08.2021, 14:09
  • par
Dożynkowe święto i 600 lat Sitna Wśród gości święta plonów w Sitnie byli parlamentarzyści i wiceminister sprawiedliwości.
22 sierpnia w Sitnie świętowali rolnicy tej gminy i pozostałych gmin w powiecie zamojskim. Gospodarzami dożynek gminno-powiatowych byli starosta zamojski Stanisław Grześko i wójt gminy Sitno Krzysztof Seń.

Starosta zamojski Stanisław Grześko przypomniał, że oprócz święta plonów powodem do świętowania jest także 600-lecie Sitna.

 – Miejscowość ta stała się siedzibą władz gminy, kuźnią szerzenia wiedzy i kultury rolniczej. Tu od stycznia 1924 r. mieściła się żeńska Ludowa Szkoła Rolnicza, a obecnie jest tu Zespół Doradztwa Rolniczego – podkreślił starosta zamojski Stanisław Grześko.

Starostami gminno-powiatowych dożynek w Sitnie byli Barbara Waśko, która razem z mężem prowadzi w Wólce Horyszowskiej 20-hektarowe gospodarstwo. Specjalizuje się ono w produkcji roślinnej, z przewagą zbóż. Starostą święta plonów był Tomasz Łazorczk z Horyszowa Polskiego, gdzie razem z żoną prowadzą ponad 20-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w uprawie zbóż.

Dłuższa relacja w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Zdjęcia (1)

Starostami powiatowo gminnych dożynek w Sitnie byli Barbara Waśko z Wólki Horyszowskiej i Tomasz Łazorczk z Horyszowa Polskiego.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe