O bezpieczeństwie z dziećmi w Dołhobyczowie

  • 19.08.2021, 11:40
  • Edyta Krystkowiak, KPP Hrubieszów
O bezpieczeństwie z dziećmi w Dołhobyczowie Fot. KPP Hrubieszów
Wczoraj w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie odbyło się wakacyjne spotkanie z dziećmi. Uczestniczyli w nim funkcjonariusze straży granicznej, pracownik sanepidu i hrubieszowscy policjanci.

Goście przekazali dzieciom i ich opiekunom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz na zbliżający się rok szkolny. 

Policjanci także przypomnieli podstawowe zasady zachowania się na drodze, w domu, na podwórku podczas codziennych zabaw. Mówili o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się, gdzie można się bezpiecznie bawić i jak pomagać rodzicom podczas prac w gospodarstwie rolnym.

Funkcjonariusze przestrzegali także przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz przygodnymi znajomościami zawieranymi zarówno w wirtualnym jak i w realnym świecie. Mundurowi wskazali jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności na drodze. W spotkaniu uczestniczyła także maskotka hrubieszowskich policjantów sierżant Lew, która sprawiła wiele radości dzieciom.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie.

Edyta Krystkowiak, KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe