Wyprosili go z wesela, więc się zemścił

  • 11.08.2021, 09:15
  • ak
Wyprosili go z wesela, więc się zemścił Fot. pixabay.com
Za wywołanie fałszywego alarmu odpowie przed sądem 24-latek, który w weekend w jednym z hoteli pod Zamościem włączył system przeciwpożarowy.

Była sobotnia (7 sierpnia) noc. W lokalu trwało przyjęcie weselne i nagle zaczęły wyć syreny alarmowe. Wskazywały na to, że doszło do pożaru. Na miejsce ruszyły dwa strażackie zastępy, a także policja. Zarządzono ewakuację. Ale okazało się, że niczego gasić nie trzeba było. Okazało się, że ktoś po prostu uruchomił alarmowy system.

Szybko ustalono winowajcę. To 24-latek z gminy Biłgoraj. Mężczyzna został zatrzymany. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że wybił szybę i włączył przycisk przeciwpożarowy, bo... wyproszono go z imprezy.

Swoje zachowanie mężczyzna miał okazję przemyśleć w policyjnym areszcie. Później usłyszał zarzuty wywołania fałszywego alarmu. Prokurator zdecydował, że do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem.  

– Zgodnie z polskim prawem, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub też stwarza sytuację mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność organu ochrony bezpieczeństwa mającą na celu uchylenie zagrożenia podlega karze pozbawienia wolności w wymiarze do 8 lat – podsumowuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe