Szczebrzeszyn: Dziś ostatni dzień Festiwalu Stolica Języka Polskiego

  • 07.08.2021, 06:22
  • red.
Szczebrzeszyn: Dziś ostatni dzień Festiwalu Stolica Języka Polskiego
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Tak też jest z wyjątkowym Festiwalem Stolica Języka Polskiego, który rozpoczął się w niedzielę 1 sierpnia w Zamościu, a później przeniósł już do gościnnego od lat Szczebrzeszyna i tam ma mieć dzisiaj swój finał.

To unikatowe wydarzenie, jak co roku ściągnęło do miasteczka wielu znakomitych gości. Z kolejnymi można się spotkać w Szczebrzeszynie jeszcze dzisiaj. Jaki jest program na ostatni dzień Festiwalu Stolica Języka Polskiego 2021? Sprawdźcie w naszym informatorze CO, GDZIE, KIEDY?

Poniżej zaś trochę zdjęć z tego, co wydarzyło się dotychczas.

red.

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ale brzmi
ale brzmi 10.08.2021, 01:58
Festiwal Stolica Języka Polskiego. Co to za nazwa ? Gramatyka polska obowiązuje ? Tyle znanych i "znanych" osób, a daleko im do czystego polskiego języka (bardziej do kultury żywego słowa). Wypadałoby pomyśleć o zmianie tytułu (lub odmieniać przez przypadki) realizowanego wspaniałego projektu Nazwa własna do czegoś zobowiązuje. Wprowadzanie angielszczyzny i dziwnych skrótów do słownika naszego języka nie służy polskiej tożsamości.

Pozostałe