Hrubieszów: Koncert w świetle pochodni

  • 30.07.2021, 07:06
  • par
Hrubieszów: Koncert w świetle pochodni Kadr z teledysku "Msze niedokończone – Pieśń o ludobójstwie na Wołyniu"
W niedzielę 1 sierpnia w Parku Miejskim im. Solidarności wstąpi zespół wokalny "Hubal" z dwuczęściowym koncertem dedykowanym rocznicom tragicznych wydarzeń rzezi wołyńskiej i Powstania Warszawskiego.

Koncert na placu przy pomniku Bolesława Prusa w Parku Miejskim im. Solidarności rozpocznie się o godz. 20.

– Wcześniej byłoby zbyt jasno, chcemy do oświetlenia koncertu poświęconego tragicznym wydarzeniom rzezi wołyńskiej wykorzystać jednie pochodnie. W pierwszej części koncertu zespół wystąpi w strojach nawiązujących do tamtych dramatycznych wydarzeń. Zadbaliśmy o odpowiednią scenografię. Nie będzie sceny. Przygotowaliśmy specjalny repertuar. Zaśpiewamy pieśni wołyńskie. Dołączymy również pieśń z naszego najnowszego teledysku: Msze niedokończone– Pieśń o ludobójstwie na Wołyniu. To pierwszy teledysk o tej tematyce w Polsce. Nagranie zdobyło duże uznanie u znawców tej tematyki historycznej– tłumaczy Tomasz Brudnowski.

Zespół wokalny "Hubal" z Hrubieszowa napisał na swoim profilu na Facebooku: "Zbrodnia wołyńska do dziś nie została osądzona i wciąż jest najbardziej zakłamywana. Dożyliśmy czasów, kiedy na naszych oczach zabija się pamięć i prawdę narodową. Opłakujące rodziny nadal szukają dołów śmierci, bo zbrodniarze nie pozwolili na pogrzeby. Ukraińskie władze nadal zacierają ślady banderowskiego ludobójstwa, budują panteony największym zbrodniarzom, grożą ustawowymi karami za ujawnianie prawdy, a przy tym klękają na kolana przy fleszach kamer. Nikt z banderowskich morderców nigdy nie żałował za swoje czyny i nie prosił żadnej polskiej rodziny o wybaczenie straszliwych win".

W drugiej części koncertu zespół "Hubal" wystąpi w galowych mundurach wojskowych i rozpocznie występ poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. W repertuarze: pieśni partyzanckie, powstańcze i patriotyczne. Wydarzenie to objęła patronatem burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe