Na Jasną Górę kawałek po kawałku

  • 29.07.2021, 05:59
  • Anna Szewc
pielgrzymka z Zamościa do Częstochowy Fot. Archiwum KT Zgodnie z wieloletnią tradycją zamojsko-lubaczowską pielgrzymkę na Jasną Góry rozpoczyna Zamość, czyli grupa św. Tomasz.
Już kolejny rok z rzędu zamojsko-lubaczowska pielgrzymka dotrze do Częstochowy w formie sztafety.

Nie będzie na trasie noclegów, nie będzie wspólnych posiłków. Rano wyjście, a wieczorem powrót do domu. Za kilka dni powtórka. Tak ma wyglądać tegoroczna pielgrzymka z naszej diecezji na Jasną Górę. Rok temu było identycznie

To efekt epidemii koronawirusa, związanych z nią zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, konsultacji z przewodnikami poszczególnych grup pielgrzymów i zgody biskupa Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej.  Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo pielgrzymów. taka sztafetowa formuła sprawdziła się w zeszłym roku.

– Nie mieliśmy wówczas żadnych zakażeń wśród uczestników naszej pielgrzymki, a z rozmów wiem, że w innych diecezjach było z tym różnie – mówi ks. Karol Stolarczyk, wicedyrektor pielgrzymki.

Jak więc ta sztafetowa droga do Częstochowy ma wyglądać? 

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe