Zamość: Oświetlenie nie straci gwarancji

  • 21.07.2021, 06:06
  • Mariusz Parol
Zamość: Oświetlenie nie straci gwarancji Oświetlenie uliczne przy ul. Piłsudskiego zmodernizowano rok temu. Obecnie niektóre z latarni trzeba nieco przestawić, by nie kolidowały z traktem pieszym i ścieżką rowerową.
Trwa przebudowa ul. Piłsudskiego w Zamościu. Podczas robót drogowych demontowane są słupy oświetlenia ulicznego, które zostało wymienione niespełna półtora roku temu. Niektórzy radni miejscy obawiają się czy demontaż i ponowna instalacja latarni nie spowoduje utraty gwarancji.

Latarnie przy ul. Piłsudskiego wymieniono niedawno, chyba na przełomie 2019-2020 r. A przy modernizacji ulicy lampy oświetleniowe zdemontowano. Czy wobec tego oświetlenie nie straci gwarancji? Byłaby to chyba niegospodarność ze strony władz miasta – sugeruje radny miejski Janusz Kupczyk.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk uspokaja: – Nie może być mowy o żadnej niegospodarności. Realizacja inwestycji ma swoje wymagane prawem procedury, a te procedury w samorządzie są najważniejsze. Modernizacja ul. Piłsudskiego realizowana jest z innych środków niż przebudowa oświetlenia ulicznego w tej części miasta. Wymiana oświetlenia objęła demontaż zniszczonych i skorodowanych słupów oświetleniowych. Nie objęła wymiany systemu włączania i wyłączania oświetlenia. Wniosek o dofinansowanie przebudowy oświetlenia złożyliśmy znacznie wcześniej niż zgłoszono postulaty dotyczące zmiany systemu jego włączania i wyłączania, z czasowego na zmierzchowe. Tak więc przebudowa oświetlenia objęła tylko wymianę skorodowanych i zniszczonych latarni. W wyniku przebudowy ulicy mogło dojść do nieznacznego przemieszczenia części latarni. Gwarancji udzieli nowy wykonawca ziemnych robót.  

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Em
Em 22.07.2021, 21:15
Radny Kupczyk, idź pobiegaj.
R
R 22.07.2021, 13:23
Jeśli chodzi o wycinkę drzew, to chyba jest okres ochronny ze względu na gniazdowanie ptaków i nie powinno się wycinać drzew po za nim.
Khorba
Khorba 22.07.2021, 02:04
Bezmózgi nie umieją projektowac by nie wycinać czy to takie trudne banda debili

Pozostałe