W Biłgoraju powstanie ulica wizjonera

  • 20.07.2021, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
W Biłgoraju powstanie ulica wizjonera Miasteczko to pomysł Tadeusza Kuźmińskiego, który będzie miał tam teraz swoją ulicę.
Tadeusz Koźmiński zmarł, pozostawiając swoim dzieciom realizację rozpoczętych zamierzeń.

Tadeusz Kuźmiński będzie miał w Biłgoraju swoją ulicę. Zmarły w zeszłym roku przedsiębiorca i wizjoner patronować będzie jednej z uliczek na terenie Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych, którego był pomysłodawcą. Plac wokół tamtejszej synagogi nosić będzie nazwę Rynek Żydowski.

Z wnioskiem o nadanie nazwy dla nowej ulicy i placu, stanowiących drogi wewnętrzne, wystąpili współwłaściciele nieruchomości. Pozytywną opinię wydała Rada Osiedla Nadstawna, a biłgorajscy radni na ostatniej sesji podjęli stosowne uchwały.

Cały artykuł na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe