Jak spisali się ósmoklasiści?

  • 13.07.2021, 09:00
  • ak
Jak spisali się ósmoklasiści? Fot. pixabay.com
Po długiej nauce z domu do ważnego egzaminu przystępowali pod koniec maja również uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Jak poszło ósmoklasistom? Zdali wszyscy, bo tego egzaminu nie zdać nie można. A jakie były wyniki?

Z danych CKE wynika, że pod koniec maja egzamin na zakończenie szkoły w całej Polsce pisało ok. 357 100 uczniów, a w województwie lubelskim 19 093. Z egzaminu z języka polskiego ósmoklasiści z całego kraju uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do zdobycia, z matematyki – 47 proc., z języka angielskiego – 66 proc.

A jak te wyniki przedstawiają się w rozbiciu na poszczególne powiaty naszego regionu?

W samym Zamościu uczniowie spisali się powyżej średnich wyników krajowych. Egzamin z języka polskiego napisali średnio na na 65 proc., matematykę na 53 proc, a j. angielski na 73 proc. W pow. zamojskim było to odpowiednio: 60 proc., 42 proc. i 58 proc., w powiecie biłgorajskim: 62 proc., 49 proc. i 62 proc., w hrubieszowskim: 57 proc., 38 proc i 55 proc., a w tomaszowskim: 56 proc., 42 proc. i 57 proc.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe