Tomaszów Lubelski: Mamy mistrza Polski. To ksiądz

  • 01.07.2021, 07:10
  • wd
Tomaszów Lubelski: Mamy mistrza Polski. To ksiądz Ks. Tomasz Szady (w białej koszulce) po raz drugi został mistrzem Polski w biegach górskich.
III Górski Bieg Frassatiego w Międzybrodziu Bialskim. Prawie 300 zawodników, ekstremalne warunki, rekordy i nasz mistrz wśród duchownych – ks. Tomasz Szady, wikariusz w parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lub. Na najwyższym podium stanął już po raz drugi i zyskał aż 8 minut przewagi nad wicemistrzem.

Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich odbywają się od dwóch lat i prowadzone są jako dodatkowa klasyfikacja w ramach Górskiego Biegu Frassatiego. Mają na celu popularyzację aktywności górskiej i sportowego trybu życia w duchu błogosławionego Pier Giorgia Frassatiego. Uczestnicy Górskiego Biegu spotkali się nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego w Beskidach. Trasę, która prowadziła przez Czupel, Magurkę Wilkowicką, Przełęcz Przegibek i Gaiki, przebiegło ponad 50 kobiet i aż 248 mężczyzn. 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe