Zwierzyniec: Patrole na kółkach

  • 25.06.2021, 10:11
  • ak
Zwierzyniec: Patrole na kółkach Fot. KMP Zamość Policjanci ze Zwierzyńca patrolują teren na rowerach.
Nie radiowozem i nie pieszo, ale rowerami patrolują Zwierzyniec policjanci z tamtejszego posterunku.

Ta forma pełnienia służby jest w roztoczańskim miasteczku praktykowana kolejny rok z rzędu. Ale policjantów na rowerach można w Zwierzyńcu spotkać jedynie w sezonie wakacyjnym. Jeżdżą po ulicach miasteczka, gdzie latem pojawiają się tłumy turystów, ale również można mundurowych na dwóch kółkach spotkać na ścieżkach rowerowych, w parku, nad akwenami wodnymi.

Policjanci podkreślają wysoką skuteczność i mobilność tego środka transportu.

– Wykorzystanie rowerów w codziennej służbie ułatwia dotarcie w miejsca, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony – przekonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe