Szczebrzeszyn: Komendant zatrzymał pijanego na rowerze

  • 23.06.2021, 05:06
  • ak
Szczebrzeszyn: Komendant zatrzymał pijanego na rowerze Fot. pixabay.com
Jeśli się wymaga od podwładny, to trzeba im dawać przykład. Komisarz Stanisław Niemczycki, komendant komisariatu policji w Szczebrzeszynie właśnie to zrobił.

W poniedziałek (21 czerwca) po południu kom. Niemczycki wracał już po służbie do domu, gdy nagle w Niedzieliskach zobaczył jadącego "wężykiem" rowerzystę. Ten człowiek stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu, więc policjant, niewiele myśląc, podjął interwencję. Zatrzymał auto i podszedł do cyklisty. Buchnęło alkoholem. 

CZYTAJ TEŻ: KIEROWNIK POSTERUNKU PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANEGO

Później był szybki telefon do dyżurnego, który wysłał patrol i dmuchanie w alkomat. Wynik 39-latka z gminy Szczebrzeszyn to prawie 3 promile.

– Kierujący jednośladem ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem. Zgodnie z polskim prawem jazda rowerem drogą publiczną w stanie nietrzeźwości jest zabroniona. Za złamanie tego zakazu grozi kara aresztu albo grzywny. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne – podsumowuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vika
Vika 23.06.2021, 13:44
Niezwykły wyczyn! Bohaterski Komendant!

Pozostałe