Zamość: Miasto i gmina. Razem im po drodze po pieniądze

  • 18.06.2021, 10:18
  • ak
Zamość: Miasto i gmina. Razem im po drodze po pieniądze Fot. UG Zamość Dokument oficjalnie parafowali prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Ryszard Gliwiński, wójt gminy Zamość.
To szansa na skuteczniejsze staranie się o unijne fundusze w najbliższej perspektywie budżetowej. Miasto Zamość i gmina Zamość chcą to robić razem. Dlatego szefowie samorządów podpisali wczoraj porozumienie o współpracy przy realizacji przedsięwzięć w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Dokument oficjalnie parafowali prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Ryszard Gliwiński, wójt gminy Zamość.

Co teraz? Samorządy mają na początek opracować wspólnie Plan Działań ZIT, określić w nim kierunki działań, które są związane z tym partnerstwem. W dokumencie obligatoryjnie ma się również znaleźć lista projektów do realizacji, które będą możliwe do sfinansowania ze środków unijnych.

Jakie są najzdrowsze miasta w Polsce? Sprawdź listę

ZIT to funkcjonująca dopiero od kilku lat forma współpracy samorządów współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. Dzięki niemu miasta, jako obszary rdzeniowe i sąsiadujące z nimi gminy, tworząc Miejskie Obszary Funkcjonalne mają możliwość realizacji wspólnych celów i wskazywania przedsięwzięć łączących działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). 

Przypomnijmy, że niedawno pojawiła się kolejny raz inicjatywa zmierzająca do powiększenia granic Zamościa o tereny należące obecnie do gminy Zamość.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MOnika
MOnika 19.06.2021, 10:30
Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26
Ronaldo
Ronaldo 18.06.2021, 13:11
Panie Wnuk , skad ma pan takiego fryzjera. moze Gajewski ?

Pozostałe