Policja w szkole w Stefankowicach

  • 19.06.2021, 05:17
  • asp. szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów
policja w szkole Fot. KPP Hrubieszów Policyjna pogadanka w SZ w Stefankowicach
Hrubieszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Uczniowie mieli do mundurowych wiele ciekawych pytań i dzielili się spostrzeżeniami.

Hrubieszowscy policjanci przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku spotykają się z dziećmi i ich wychowawcami aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzisiaj odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach.

Policjanci przypomnieli zebranym podstawowe zasady zachowania się w domu, na podwórku i na drodze. Mówili również o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się gdzie wolno się bezpiecznie bawić i jak pomagać rodzicom podczas prac w gospodarstwie rolnym.

Przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomymi, oraz przygodnymi znajomościami zawieranymi zarówno w wirtualnym jak i w realnym świecie.

Policjanci poruszyli także tematykę bezpieczeństwa na drodze, nieostrożnym wejściem na jezdnię w tym bezpośrednio przez jadący pojazd, przebieganiem przez jezdnię. Wskazali także jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności. Uczestników spotkania poinformowano także o zmianach w przepisach Ustawy prawo o ruchu drogowym, które obowiązują od 1 czerwca 2021 roku.

asp. szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe