Jak dbać o związek?

  • 20.06.2021, 08:21
  • Weronika Bielicka
Jak dbać o związek?
Okazuje się, że trwałe, szczęśliwe pary, nie podchodzą do życia bardzo poważnie. W ich życiu jest dużo śmiechu, zabawy, wdzięczności i wyrażania pozytywnych uczuć. Jak możesz zadbać o związek, dobrze się przy tym bawiąc?

Zabawa nie jest tylko dla dzieci. Figlarne podejście do partnera i życia jest doskonałym antidotum na życiową rutynę, narzekanie i cierpiętnictwo. Pary, które często razem śmieją się, są bardziej zadowolone ze swojej relacji. Humor jest dobrym buforem przy nieuniknionych konfliktach. Dzięki temu, że patrzymy się na siebie z przymrużeniem oka, nie ranimy się, nie walczymy ze sobą, nie stajemy się swoimi śmiertelnymi wrogami.  Dlatego żartujcie, oglądajcie komedie, wygłupiajcie się. 

Próbujcie nowych rzeczy 

Dbajcie o to, żeby mieć wspólne aktywności. I żeby były one nowe i ekscytujące. W ten sposób ciągle tworzycie dobre wspomnienia, które podtrzymują waszą więź. I czujecie się jak w zespole, co wzmacnia lojalność i bliskość. Jeśli wasze działania sprawiają wam radość, sam związek staje się bardziej ekscytujący. I życie również. Róbcie razem coś, co wyzwala adrenalinę i dopaminę. Uprawiajcie sporty, rozwijajcie nowe zainteresowania . Możecie szukać coraz to nowych restauracji, miejsc do weekendowych wypadów za miasto, zmieniajcie wystrój mieszkania i miłosne pozycje w sypialni. 

Pielęgnujcie wdzięczność 

To jest oczywiste, że wdzięczność przynosi same korzyści. Doceniajcie się wzajemnie. Kiedy partner będzie czuł twoją wdzięczność, będzie bardziej z siebie zadowolony, będzie się lepiej czuł i będzie bardziej szczęśliwy w relacji z tobą. Doceniajcie się za życzliwe gesty wobec siebie, a także bądźcie wdzięczni za to, kim jest partner jako osoba. Pary, które doświadczają więcej wzajemnej wdzięczności, są mniej podatne na niebezpieczeństwo rozstania. 

Świętujcie triumfy

Wspieranie partnera w trudniejszych momentach jest  ważne, ale tak samo istotne, by być obok i cieszyć się, kiedy coś pójdzie pomyślnie. Pary, które celebrują swoje osiągnięcia i sukcesów, doświadczają mniej konfliktów i więcej szczęścia. Miejcie swoje wielkie dni, bawcie się i świętujcie razem. Takiego życia chce się więcej

Weronika Bielicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klaudia
Klaudia 21.08.2021, 17:58
O związek trzeba dbać cały czas, nawet drobne rzeczy mają znaczenie. Z tym, że łatwiejsza jest teoria niż praktyka. Po latach bycia razem może być różnie, często para oddala się od siebie, narastają problemy. Pytanie czy nadal jednej i drugiej osobie zależy. Jeśli tak to są nawet terapie dla par, z mężem z pomocy Psychomedic korzystaliśmy. Teraz na wiele rzeczy patrzymy inaczej, jest dużo lepiej niż było.

Pozostałe