Przystanku w Miączynie nie będzie

  • 15.06.2021, 06:00
  • Mariusz Parol
Przystanku w Miączynie nie będzie Budynek dworca w Miączynie rozebrano kilkanaście lat temu
Pod koniec maja Ministerstwo Infrastruktury opublikowało rządowy program budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Na liście przystanków przewidzianych do odbudowy zabrakło tego w Miączynie.

Kilkanaście lat temu w Miączynie był niewielki dworzec kolejowy. Ale po likwidacji lokalnych połączeń kolejowych z Zamościa do Hrubieszowa budynek stał pusty i z roku na rok popadał w coraz większą ruinę. Aż w końcu został rozebrany, a działkę wydzierżawiono przedsiębiorcy z Lubelszczyzny.

- Nie chodzi o to, żeby odbudować dawny dworzec, a raczej zbudować jakikolwiek przystanek. Jego brak uniemożliwi postoje pociągów PKP Intercity w Miączynie. Aby wsiąść do pociągu jadącego do Wrocławia lub Kołobrzegu, trzeba jechać aż do Werbkowic lub Zamościa, bo tutaj pociągi dalekobieżne się nie zatrzymują - mówi Jarosław Wojtiuk z gm. Miączyn.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 15.06.2021, 14:42
Jakby iść tym tokiem myślenia to pociągi PKP IC musiałby się zatrzymywać w do drugiej wsi. Czas przejazdu zwiększyłby się dramatycznie i kto wówczas by chciał jeździć koleją? Sama nazwa InterCity - między miastem - mówi o tym, że to między miastowy pociąg, a nie regionalny. Wyobraźmy sobie, że budujemy przystanek w miaczynie, a za miesiąc zechcą go w sąsiedniej wsi i tak dalej. Swoją drogą no i po co? Ile osób tygodniowo z miaczyna skorzysta z przystanku? Dwie? Trzy? To mała wioska, to nie miasto.
młody
młody 15.06.2021, 10:28
Pociągi Intercity nie są od tego żeby zatrzymywać się w każdej dziurze. W zupełności wystarczą tylko miasta. Miączyn zasługuje za to na pociągi REGIO.
zoja
zoja 15.06.2021, 08:57
No trudno żeby co krok był przystanek,a w gospodarstwie po 3 samochody,
zoja
zoja 15.06.2021, 08:57
No trudno żeby co krok był przystanek,a w gospodarstwie po 3 samochody,

Pozostałe