Pobili człowieka do nieprzytomności. Wpadli podczas legitymowania

  • 08.06.2021, 11:18
  • ak
Sprawca brutalnego rozboju Fot. KPP Biłgoraj Jeden z zatrzymanych mężczyzn.
To był przypadek. Policjanci zobaczyli dwóch podejrzanych mężczyzn i postanowili ich wylegitymować. Wtedy odkryli, że doszło do przestępstwa. Mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego zostali aresztowani. Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa.

Chodzi o zdarzenia, do których doszło w zeszłym tygodniu, nocą z 4 na 5 czerwca. Policjanci z posterunku w Potoku Górnym patrolowali Biszczę. Ich uwagę zwrócili dwaj mężczyźni, którzy szli przez wieś z dużymi torbami podróżnymi. 

Po wylegitymowaniu okazało się, że to mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego w wieku 35 i 37 lat. Nie potrafili logicznie wyjaśnić, co robią w powiecie biłgorajskim. Mundurowi zajrzeli do ich bagażu, a tam znaleźli portfel z dokumentami należącymi do 75-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego oraz kilka tysięcy złotych.

– Natychmiast do miejsca zamieszkania 75 - latka został skierowany kolejny patrol. Policjanci zastali splądrowanie mieszkanie oraz nieprzytomnego, zakrwawionego mężczyznę, do którego należały dokumenty – relacjonuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Funkcjonariusze udzielili starszemu panu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie. 

CZYTAJ TAKŻE: KUMPEL SPAŁ, A ONI GO NAPADLI, POBILI, OKRADLI

Sprawcy napaści trafili do policyjnego aresztu. Ustalono, że obaj byli w przeszłości wielokrotnie karani. Starszy odpowiadał za rozbój, kradzieże z włamaniem i pobicie, a młodszy m.in. za groźby karalne. Teraz usłyszeli zarzuty rozboju i usiłowanie zabójstwa. Wczoraj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe