Zamojskie Lato Teatralne 2021. Rusza sprzedaż biletów

  • 08.06.2021, 13:11
  • ak
Zamojskie Lato Teatralne 2021. Rusza sprzedaż biletów
Już od czwartku, 10 czerwca będzie można kupować bilety na spektakle, które zostaną wystawione podczas tegorocznej edycji Zamojskiego Lata Teatralnego.

Doroczna impreza wystartuje 20 czerwca i potrwa aż do końca lipca. Teatromani z Zamościa, ale też goście będą mieli okazję obejrzenia kilkunastu spektakli. 

"Ideą tegorocznego festiwalu jest „Siła opowieści”. Jak zawsze program będzie różnorodny tematycznie, od opowieści o dwoistości natury ludzkiej, o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, uprzedzeniach, o ludzkich przywarach, po temat najważniejszy, czyli miłość. Artyści swoje opowieści wyśpiewają, wytańczą, wygrają obrazem i, przede wszystkim, słowem. Intencją jest skłonienie słuchaczy i widzów do wyciszenia, zasłuchania, refleksji. Nie zabraknie również powodów do zabawy i śmiechu" – zapowiadają organizatorzy.

Zdecydowana większość spektakli zostanie wystawiona w plenerze, otwartych przestrzeniach Starego Miasta w Zamościu, m.in. na Rynku Wielkim i Rynku Wodnym, ale również w amfiteatrze, a także na dziedzińcu Pałacu Zamoyskich. Dwa przedstawienia będzie można obejrzeć w Zamojskim Domu Kultury. Widzowie zasiądą tam w nowej, świeżo wyremontowanej sali widowiskowej.

Co znajdzie się w programie Zamojskiego Lata Teatralnego 2021? Szczegóły w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?

Teatralnym prezentacjom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „Rok nieistnienia” inspirowana poezją Bolesława Leśmiana.
 
Patronami imprezy są prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, a także Beata Ścibakówna i Jan Englert.

Tegoroczna edycja jest, jak zawsze, współfinansowana przez Miasto Zamość. Zamojski Dom Kultury otrzymał również dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Udało się pozyskać również sponsorów. Są to: PKO BP, Veolia Wschód oraz PGE Dystrybucja S.A.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe