Uczniowie z Bodaczowa laureatami ogólnopolskiego konkursu

  • 07.06.2021, 07:36
  • ak
Uczniowie SP w Bodaczowie Fot. SP Bodaczów Olga Sawczuk i Weronika Węgrzyn oraz Bartłomiej Matyjaszek wraz z historyczką Małgorzatą Kociubą.
Siódmoklasistki Olga Sawczuk i Weronika Węgrzyn oraz ich rok starszy kolega Bartłomiej Matyjaszek to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, którzy zajęli trzecie miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Młodzi historycy pod kierunkiem swojej nauczycielki Małgorzaty Kociuby przygotowali prezentację multimedialną na temat działalności na rzecz  państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym  hrabiego Maurycego  Zamoyskiego. W finale mieli także za zadanie w 10 minut zrelacjonować swoją pracę, uzasadniając wybór tematu, ale też dokonując analizy materiału. Byli również odpytywani przez jury.

Ich praca i wiedza zostały wysoko oceniona przez konkursową komisję i reprezentanci szkoły w Bodaczowie zajęli wysokie, trzecie miejsce.

Konkurs był organizowany przez  Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe