Zamość: Pod parasolki wróciło życie (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.05.2021, 06:06
  • Anna Szewc
Zamość: Pod parasolki wróciło życie (TYLKO W GAZECIE) Fot. A. Szewc Stoliki pod parasolkami zaczynają się zapełniać juz ok. południa, jak tylko zostaną otwarte. Wieczorami bywa wręcz trudno o miejsce
Ceny w restauracjach nieco wzrosły, ale nie z powodu lockdownu. Po prostu wszystko podrożało.

To był wyjątkowo trudny czas dla właścicieli restauracji i kawiarni. Byli zamknięci od jesieni. Niedawno pozwolono im otworzyć ogródki pod parasolkami. Sprawdziliśmy, jak ten powrót do normalności przebiega.

Jak jest pogoda, to klientów jest bardzo dużo. Oby była jak najpiękniejsza – śmieje się Agnieszka Żur, właścicielka bistro "Figa z Makiem" na zamojskim Starym Mieście, która podobnie jak inni restauratorzy przeszło tydzień temu mogła zaprosić gości do ogródka. Mówi, że sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej, niż w trakcie otwarcia po zeszłorocznym lockdownie. Wygląda na to, że ludzie mniej boją się koronawirusa i byli jeszcze bardziej stęsknieni za tym, by w końcu móc się gdzieś spotkać.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe