Zamość: Leje się strażacka krew. Oddają ją honorowo

  • 17.05.2021, 13:03
  • ak
Zamość: Leje się strażacka krew. Oddają ją honorowo Fot. KM PSP Zamość
Ponad 30 strażaków z Zamościa podzieliło się z potrzebującymi bezcennym darem – krwią. W niedzielę (16 maja) w komendzie zainicjowano akcję Blood Challenge. Będzie kontynuowana jeszcze kilka dni.

Wczoraj honorowi krwiodawcy w mundurach stawili się w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Co, którzy tego dnia krwi oddać nie mogli, mogą to zrobić dzisiaj, a także w kolejnych dniach aż do 28 maja, ale już w siedzibie zamojskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu "papieskim" w Zamościu.

W pierwszym dniu najwięcej krwi oddało 6 druhów z OSP Zubowice. Podsumowanie akcji nastąpi 30 maja br., w świetlicy zamojskiej KM PSP.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe