Gm. Susiec: Pocisk leżał w polu. Dobrze, że nie wybuchł

  • 15.05.2021, 05:39
  • st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Gm. Susiec: Pocisk leżał w polu. Dobrze, że nie wybuchł Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Podczas prac polowych w miejscowości Ciotusza Stara, mężczyzna natrafił na pocisk artyleryjski. O znalezisku niezwłocznie powiadomił policję. Funkcjonariusze do czasu przybycia saperów, zabezpieczyli teren gdzie został znaleziony niewybuch.

W czwartek (13 maja) około godziny 11 w Ciotuszy Starej (gmina Susiec), podczas prowadzonych prac polowych, mężczyzna natrafił na sporych gabarytów niewybuch. O swoim znalezisku poinformował funkcjonariuszy policji.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej.

Tego typu znaleziska z czasów I i II wojny światowej pomimo tego, że spędziły w ziemi wiele lat, w dalszym ciągu stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzkiego.

Policja przypomina, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego granat lub inny niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe