Zawiślak znów pod prąd (TYLKO W GAZECIE)

  • 11.05.2021, 05:52
  • Leszek Wójtowicz
Zawiślak znów pod prąd (TYLKO W GAZECIE)
Niektórzy twierdzą, że posłowi Sławomirowi Zawiślakowi bliżej teraz do Solidarnej Polski niż do PiS.

Sławomir Zawiślak to jeden z trojga posłów PiS, który – pomimo obowiązującej w klubie dyscypliny głosowania – był przeciw ratyfikacji unijnej decyzji o zasobach własnych, dotyczącej Funduszu Odbudowy. Wcześniej zamojski parlamentarzysta nie wziął udziału w głosowaniu w sprawie słynnej „Piątki dla zwierząt”. O co chodzi?

Krajowy Plan Odbudowy to kompleksowy dokument określający cele związane z pobudzeniem gospodarki Polski po kryzysie wywołanym przez pandemię COVID-19. Zostały w nim zawarte propozycje reform i inwestycji. Tego typu dokument opracowuje każde z państw członkowskich Unii Europejskiej. Jest on podstawą do skorzystania z Instrumentu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, którego wartość to 750 mld euro. Z tej puli Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro. Na tę kwotę składa się 23,9 mld euro dotacji i 34,2 mld euro pożyczek.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maik
Maik 11.05.2021, 21:07
Tu nie ma żadnej logiki. Głosował też przeciwko 14 emeryturze.
Tak
Tak 11.05.2021, 20:55
a ja nie popieram decyzji pana Zawiślaka ZABLOKOWAĆ fundusze całej UNI może razem z panem Grodzkim
Piotrj
Piotrj 11.05.2021, 06:53
Jeżeli chodzi o program Zjednoczonej Prawicy, to w nim był bardzo wyraźnie zapisane, że opowiadamy się za Europą Ojczyzn i jesteśmy przeciwni federalizacji Unii Europejskiej. Widzimy, że jakimś dziwnym trafem w tej chwili PiS wycofał się z tego programu, nie informując o tym opinii publicznej. - Popieram posła Zawiślaka.
ja
ja 11.05.2021, 14:42
Może nie popieram Zawiślaka, ale akurat się zgadzam. W twej kwestii stoję po stronie ludzi Ziobry.

Pozostałe