Jarczów: Warto było czekać

  • 30.04.2021, 07:00
  • wd
Jarczów: Warto było czekać Mieszkańcy zapłacą ok. 15 procent wartości instalacji.
Gmina Jarczów otrzyma 2,5 mln zł dofinansowania na odnawialne źródła energii. Za te pieniądze zostanie wykonanych 200 instalacji solarnych i fotowoltaicznych na domach mieszkańców.

Pierwszy wniosek o dotacje na OZE gmina składała jeszcze w 2016 r. Wówczas pieniędzy nie otrzymała, bo wniosek z przyczyn formalnych został odrzucony. Kolejny gmina złożyła w 2019 r. Niestety, w ub. roku pieniędzy nie dostała, bo wyczerpała się pula środków przeznaczonych do finansowego wsparcia. Projekt znalazł się na 113 miejscu, na liście rezerwowej.

Niektóre samorządy, których wnioski znalazły się na tej liście, licząc na to, że zwiększą swoje szanse, zmniejszyły wielkość wnioskowanej dotacji. Wójt Jarczowa tego nie zrobił i teraz bardzo się z tego cieszy. 

– Zaryzykowaliśmy i zostaliśmy przy dofinansowaniu na poziomie 80 procent. Już były głosy, że to wszystko stracone, ale ryzyko się opłaciło. 113 była szczęśliwa. Mieszkańcy zapłacą ok. 15 procent wartości instalacji, a gmina tylko 5 proc. To jest bardzo korzystne – cieszy się Tomasz Tyrka. I dodaje: – To wiadomość nie tyle roku, ale całej kadencji! Może nie najważniejsza, ale bardzo ważna, bo długo na nią czekaliśmy.

 Zarząd Województwa Lubelskiego wybrał kolejne projekty OZE. Wśród nich ten pn. "Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Jarczów". Na jego realizację gmina dostanie 2,5 mln zł dofinansowania. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe