Zamość: Uczennica I LO finalistką olimpiady fizycznej

  • 27.04.2021, 08:49
  • ak
Zamość: Uczennica I LO finalistką olimpiady fizycznej Fot. I LO Zamość
Jako jedyna przedstawicielka płci pięknej zakwalifikowała się do centralnego etapu 70. Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej. To nie koniec sukcesów. Agata Czuk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu zdobyła tytuł finalistki tego konkursu.

Olimpiada fizyczna organizowana przez Polskie Towarzystwo Fizyczne jest konkursem renomowanym, ale też cieszącym się zasłużoną opinią jednego z najtrudniejszych. Do finału przeszli tylko najlepsi z najlepszych, którzy na tym etapie musieli zmierzyć się z wymaganiami z teorii fizyki oraz z doświadczeniami.

Uczennica zamojskiego liceum udowodniła, że ma ogromną wiedzę. Ten sukces to zasługa jej talentu i ciężkiej pracy, ale również wsparcia, jakiego licealistce udzielił jej nauczyciel fizyki Andrzej Mazurkiewicz.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe