Zamość: W kwestii śmieci ma być porządek (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.04.2021, 07:18
  • Anna Szewc
Zamość: W kwestii śmieci ma być porządek (TYLKO W GAZECIE) Fot. www.umciechanow.pl/ Takie zestawy pojemników na odpady funkcjonują już od dawna w Ciechanowie, za nieco ponad rok pojawią się również na zamojskich osiedlach.
Zamość ma 4 mln złotych na I etap Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów.

Skończy się podrzucanie śmieci do cudzych kontenerów. Bo nikt niepowołany ich po prostu nie otworzy. Wszystkie odpady będą precyzyjnie segregowane. A jeśli ktoś do pojemnika na plastik wrzuci papier, to nagra go kamera. Informatyczny system pozwoli też sprawdzić, jak dużo śmieci wyprodukowała konkretna rodzina.

Wydaje się niemożliwe? A jednak tak właśnie będzie w Zamościu. Nie dziś, nie za tydzień i jeszcze nie w tym roku. Pierwszy etap wdrożenia Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów (SISO) ma być zrealizowany do lipca 2022. Jest plan i są pieniądze na jego realizację. Miasto otrzymało na ten cel 4 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młody
Młody 13.04.2021, 23:49
Tak inwigilacja powinna być zabroniona.
bobby
bobby 13.04.2021, 21:37
jak zwykle pieniądze wyrzucicie w błoto a koło śmietników jak był syf tak będzie

Pozostałe