Zamość: Kącik rzeczy używanych w PSZOK (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.03.2021, 08:00
  • Anna Szewc
Zamość: Kącik rzeczy używanych w PSZOK (TYLKO W GAZECIE) Fot. A. Szewc Co jakiś czas PGK odbiera od mieszkańców tzw. śmieci wielkogabarytowe. Wśród wyrzucanych "gratów" mogą być przedmioty, którym z powodzeniem, po drobnych naprawach można dać drugie życie
Była wymiana ciepła, drugie życie zniczy i jadłodzielnia, teraz czas na nowy pomysł.

Po co wyrzucać, skoro można podarować? Coś, co dla jednych jest zbędne, innym może się przydać i służyć jeszcze długie lata. W ramach dużej, wartej ponad 20 mln złotych inwestycji, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu zrealizuje kolejną proekologiczną inicjatywę. Skorzystają na niej najubożsi.

Chodzi o projekt „Zwiększenie efektywności przetwarzania odpadów komunalnych w Regionie Zamość w zakresie recyklingu i odzysku poprzez modernizację instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu”, na którego realizację jesienią 2019 roku PGK podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt ma kosztować nieco ponad 20, a dofinansowanie przekroczy 11 mln zł. Całość składa się z wielu różnych elementów i ma być sfinalizowana do końca tego roku. Ale pierwsze efekty, te, na których bezpośrednio skorzystają mieszkańcy, będą widoczne niedługo po świętach.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe