Już we wtorek wyjątkowa, świąteczna Kronika Tygodnia

  • 29.03.2021, 16:32
  • Kronika Tygodnia
Już we wtorek wyjątkowa, świąteczna Kronika Tygodnia
Jutro, jak co wtorek ukaże się kolejny numer Kroniki Tygodnia. Ale to wydanie będzie niezwykłe, świąteczne, przygotowane dla Was specjalnie na Wielkanoc. Poza wieloma informacjami z całego regionu znajdziecie w tym numerze artykuły napisane specjalnie na Wielkanoc. O czym przeczytacie w nowej Kronice Tygodnia?

>>>> Kto umyje się w wodzie z miski, na dnie której leżała pisanka, na długo zachowa urodę i zdrowie. Przeczytajcie o tym i innych wielkanocnych obyczajach.

>>>> Od przeszło roku żyjemy w cieniu epidemii. Jak zmienił się w tym czasie nasz ojczysty język? Jakie sformułowania weszły do polszczyzny?

>>>> Poznajcie historia mistrza świata w lataniu rajdowo-nawigacyjnym, który wychował się w Ulhówku.

>>>> Wiedzieliście, że współtwórcą kolejki na Gubałówkę był wychowanek Zakładu dla Sierot Wojennych w Turkowicach. Z nami poznacie jego historię.

>>>> Jak będą wyglądały obchody Triduum Paschalnego w naszej diecezji? W każdej parafii mogą być inne, bo decydują proboszczowie.

>>>> W tym roku dożynki wojewódzkie odbędą się w gm. Lubycza Królewska. Powiat tomaszowski, który je współorganizuje, zaprasza wszystkie gminy do zrzutki na promocję imprezy.

>>>> Była wymiana ciepła, drugie życie zniczy i jadłodzielnia, teraz czas na nowy pomysł zamojskiego PGK. Jaki?

>>>> Nie, to nie jest Prima Aprilis. To historia jak najbardziej prawdziwa. Tomaszowska policja przesłuchuje radnych powiatowych.

>>>> 27 lekarzy zatrudnionych w szpitalu w Hrubieszowie złożyło wypowiedzenia umów o pracę. Co będzie z pacjentami?

To jedynie niewielka część tematów z tego numeru. Znacznie więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Kronika Tygodnia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe